Új energiahatékony szerveralaplapot dob piacra az AMD
Kategóriák
Ajánlatkérés

Egyedi szerver ajánlatkéréshez keresse fel mérnök kollégáinkat!

06-70/317-8420

info(kukac)szerverdiszkont.hu

Microsoft Azure

Office 365

Windows 10 Enterprise E3 CSP

Szakértelem

Egyedi szerver ajánlatok szakértője

Választék

Legnagyobb hazai szerver választék

Garancia

3-5 év gyártói garancia

Ingyenes szállítás

Ingyenes kiszállítás 100.000 Ft felett

Minősítéseink

Hírlevél


Feliratkozás!

Új energiahatékony szerveralaplapot dob piacra az AMD

Az AMD legújabb alaplapját, mely a fejlesztés során a Roadrunner munkacímen futott, olyan vállalatok számára szánja a cég, amelyek adatközpontjaikban a nagyobb rugalmasságra, az energiahatékony működésre és a költségek lefaragására szeretnék helyezni a hangsúlyt. Az AMD a Facebook által életre hívott Open Compute Project sztenderdjei alapján dolgozta ki a legújabb alaplapját, amelynek így a nagy teljesítmény mellett egyik fő alapelve az energiafelhasználás visszafogása. Bob Ogrey, az AMD technológiai szakértője és a felhőalapú számítástechnika egyik úttörője szerint olyan megoldásokat kerestek a Roadrunner kifejlesztésekor, melyekkel egyszerre csökkenthető a szerverek üzemeltetéséhez szükséges energiamennyiség, javítható a helykihasználás és tehető hatékonyabbá a hűtőrendszer működése. Ogrey szerint az új alaplap hatékony alternatív megoldást jelent majd a jelenleg a legtöbb adatközpontot benépesítő hagyományos szerverekkel szemben.

A hivatalosan az AMD Open 3.0 nevet viselő eszköz többféle kivitelben is elérhető, melyek különböző számú DIMM- és PCI-Express slottal, illetve Serial ATA porttal rendelkeznek. Az ügyfél igényeinek megfelelően a Roadrunner beépíthető 1U, 1.5U, 2U és 3U rack rendszerekbe is. Kettő darab, egyenként tizenhat magos Opteron 6300 chip ketyeg benne, és két darab USB slottal rendelkezik.

Ogrey szerint az AMD új terméke ideális lehet felhőalapú szolgáltatások futtatására szolgáló szerverek, adattároló központok és nagysebességű adatfeldolgozó központok részeként. A 16x16,7 hüvelykes alaplap meglehetősen egyedi, "T" formával rendelkezik. Ennek oka, hogy a fejlesztőcég számos nagyvállalattal konzultált még a fejlesztés korai szakaszában, akik különböző igényeket fogalmaztak meg. Egy részüknek a jobb, másoknak pedig a bal oldalon volt szükségük az energiaforrásra, ezért választották végül ezt a kompromisszumos megoldást a fejlesztők.