T5 és M5 chipekkel keményít be az Oracle
Kategóriák
Ajánlatkérés

Egyedi szerver ajánlatkéréshez keresse fel mérnök kollégáinkat!

06-70/317-8420

info(kukac)szerverdiszkont.hu

Microsoft Azure

Office 365

Windows 10 Enterprise E3 CSP

Szakértelem

Egyedi szerver ajánlatok szakértője

Választék

Legnagyobb hazai szerver választék

Garancia

3-5 év gyártói garancia

Ingyenes szállítás

Ingyenes kiszállítás 100.000 Ft felett

Minősítéseink

Hírlevél


Feliratkozás!

T5 és M5 chipekkel keményít be az Oracle

Az Oracle úgy döntött, hogy SPARC szervereit új T5 és M5 rendszerekkel frissíti, ezzel szándékuk szerint jelentősen kitolva a szerverek teljesítményének felső határát.

Az előző, T4-es SPARC processzorokat a cég még 2011 szeptemberében jelentette be, ezek azonban mára már a belépő szintet jelentik a hasonló architektúrák esetében. Ennek továbbfejlesztése, a T5 a szándék szerint az Oracle portfóliójának középmezőnyét képviseli majd, és elérhető lesz egy, kettő, négy és nyolc foglalatos konfigurációban is. A 32 foglalatos kialakításban piacra kerülő M5 rendszer ugyanakkor már a cég kínálatának legerősebb darabját fogja adni.

A T5 lényegében a T4 egyenes ági leszármazottja, amelybe elődjéhez képest kétszer annyi teljesítményt zsúfoltak. Az új gyártástechnológiának köszönhetően az Oracle a T5-be már összesen 16 darab S3 processzormagot épít be, amely így immár 128 utasításszál egyidejű futtatására lesz képes. A szerver chipben található v9 magok 8 MB közös harmadszintű cache-el rendelkeznek, darabonként pedig 128 kilobájtnyi nyolcutas másodszintű cache kerül beléjük. A vállalat közlése szerint a T5 induló órajele nem kevesebb, mint 3.6 GHz lesz szemben 3 GHz-es elődjével. A fejlesztés során a szakemberek azt akarták elérni, hogy a T4 processzormagjai, amelyek teljesítményét az alapul szolgáló T3 infrastruktúra korábban jelentősen visszafogta, végre teljes kapacitással működhessenek. Ezért míg az S3 magokat megtartották, most új infrastruktúrát terveztek köréjük. A legerősebb modell a SPARC T5-8 lesz, amely nyolc foglalattal rendelkezik, így összesen 128 processzormag üzemel benne, 4 terabájt memóriával megtámogatva. A szerverbe 16 PCIe 3.0 kártya illeszthető, amelyek segítségével további I/O lehetőségek előtt nyílik meg az út. Az architektúra ezen felül négy 10GbE és négy USB 3.0 porttal rendelkezik majd.

Az M5 ennél is tovább megy. A 32 foglalatos architektúrába 32 M5 chip illeszthető bele, egyenként hat darab 3.6 GHz-es SPARC processzorral. Minden egyes chipben található 48 megabájt harmadszintű cache, így az M5-32 szerver összességében 32 terabájt memóriát mondhat magáénak és párhuzamosan 1536 szál futtatására képes. Az architektúrában 32 belső tár és 64 PCIe 3.0 kártya számára jut hely.

Mind a T5, mind az M5 az Oracle tavaly kiadott Oracle Solaris 11.1 operációs rendszerével futnak majd. Ennek legnagyobb újítása az volt, hogy felhő alapú rendszerként lehetővé tette a nagyvállalati szintű infrastruktúra-, platform- és szoftverfelhők létrehozását a SPARC kiszolgálók segítségével.