Stagnál az Intel, a szerverchipek miatt nincsenek mínuszban
Kategóriák
Ajánlatkérés

Egyedi szerver ajánlatkéréshez keresse fel mérnök kollégáinkat!

06-70/317-8420

info(kukac)szerverdiszkont.hu

Microsoft Azure

Office 365

Windows 10 Enterprise E3 CSP

Szakértelem

Egyedi szerver ajánlatok szakértője

Választék

Legnagyobb hazai szerver választék

Garancia

3-5 év gyártói garancia

Ingyenes szállítás

Ingyenes kiszállítás 100.000 Ft felett

Minősítéseink

Hírlevél


Feliratkozás!

Stagnál az Intel, csak a szerverchipek miatt nincsenek mínuszban

A személyi számítógépek piacának gyengélkedése erősen visszahúzza az Intelt, emiatt is lehetséges, hogy az egy évvel ezelőtti eredményekhez képes bevételeik és profitjuk sem változott számottevően. Bár adatközpontok szerverei számára gyártott szerverprocesszoraik eladásai nőttek valamennyire, más területeken jelentősebb, akár 9 százalékos visszaesés is tapasztalható volt. A változatlan szintű profit ugyanakkor még mindig 3 milliárd dollárt jelent a technológiai óriás számára.

Az adatbázisokkal foglalkozó Intel-részleg egyébként, amely szinte kizárólag szerverchipek fejlesztésével és értékesítésével foglalkozik, 2,9 milliárdnyi bevételt generált, ami 12,2 százalékos növekedést jelent a tavalyi évhez képest.
Azt remélik ugyanakkor, hogy teljesen felfrissített chipkínálatuk hamarosan változtat majd ezen. Az Intel ez elmúlt néhány hónapban gyakorlatilag minden eszközre új chipkészletet dobott piacra, a tabletektől a hagyományos PC-ken keresztül a szerverekig. Most arra várnak, hogy a vérfrissítés hozzon is a konyhára. Az Intel egyik legújabb chipje, a Xeon E5 már rá is talált alkalmazási területére – a Lenovo úgy döntött, hogy ezekre a processzorokra építi legújabb ThinkServer rendszereit.

Üzleti terveik szerint a jövőben egyre nagyobb mértékben támaszkodnak majd az adatközpont ágazatra, így a szerverekbe szánt Xeon processzorokra és az energiahatékony mikroszerverekbe tervezett Atom chipekre, miközben utat törnek a mobilpiacra.

Az Intel vezetői beismerik, hogy az elmúlt években nem igazán sikerült alkalmazkodniuk a piachoz, mely a nagyobb teljesítmény helyett ma már sokkal jobban díjazza a kisebb és kevesebb energiát fogyasztó, tehát költségtakarékos szervereket. A gazdasági recesszió éveit követően a kis-, közép- és nagyvállalatok is igyekeznek költségeiket minimalizálni, s ebbe beletartozik az adatközpontokra fordított pénzek megnyirbálása is. A nagy technológiai gyártók így ma már arra törekszenek, hogy a lehető legtakarékosabb szervereket fejlesszék ki, s mostanra az Intel is felismerte ezt a tendenciát és ennek megfelelően cselekszik – új chipkészletei szolgálnak erre bizonyságul.