A Rackspace is csatlakozott az OpenPOWER-hez
Kategóriák
Ajánlatkérés

Egyedi szerver ajánlatkéréshez keresse fel mérnök kollégáinkat!

06-70/317-8420

info(kukac)szerverdiszkont.hu

Microsoft Azure

Office 365

Windows 10 Enterprise E3 CSP

Szakértelem

Egyedi szerver ajánlatok szakértője

Választék

Legnagyobb hazai szerver választék

Garancia

3-5 év gyártói garancia

Ingyenes szállítás

Ingyenes kiszállítás 100.000 Ft felett

Minősítéseink

Hírlevél


Feliratkozás!

A Rackspace is csatlakozott az OpenPOWER-hez

Nyolcvanadikként csatlakozott az IBM és partnerei által összehozott OpenPOWER kezdeményezéshez a Rackspace, amely az x86-os szervereket szeretné a jövőben POWER alapú, nagyobb teljesítményű gépekkel kiváltani.

Az OpenPOWER Alapítvány immár második éve törekszik arra, hogy a Power szerverarchitektúrát minél szélesebb körben elterjessze a piacon. Az alapítvány vezetője szerint továbbra is legfőbb céljuk POWER8 rendszereik optimalizálása, illetve az, hogy egy nyílt és rugalmas rendszerben teremtsék meg az együttműködés lehetőségét azok számára, kik saját rendszereket akarnak létrehozni. Az első POWER8 szervereket tavaly áprilisban mutatta be az IBM, októberben pedig további architektúrákat jelentettek be.

A technológiai gyártó szerint az OpenPOWER lehetőséget kínál a valóban személyre szabott, az egyedi igényekhez igazított rendszerek létrehozására, amelyek igen jól teljesítenek az adatközpontokban.

A felhőalapú adatközpontokat üzemeltető Rackspace egyelőre nem bír nagy tapasztalattal a POWER-architektúrák üzemeltetésében, bár már 2012 óta tesztelik annak lehetőségét, hogy ezek segítségével tornásszák feljebb központjaik hatékonyságát.

A vállalat nem egyszerűen vásárolni akar egy POWER szerverrendszert az IBM-től, hanem partnereikkel együttműködve akarnak egy Open Compute alapú OpenPOWER platformot létrehozni. Ehhez az IBM-től várják a megfelelő processzorokat, minden mást viszont más partnereiktől szereznek majd be.

A Rackspace közlése szerint nem akar felhagyni az x86-os architektúrák használatával, mivel azok olcsóak és még mindig megállják a helyüket, azonban a POWER rendszerekkel azt remélik, hogy sokkal költséghatékonyabb üzemelést érhetnek el. A cég, amelyet az elmúlt évben többször is megpróbáltak felvásárolni más technológiai szereplők, nagyon nagy szükségét látja a hatékonyságnövelésnek, más lehetősége ugyanis aligha van arra, hogy a nagyobb felhőszolgáltatókkal felvegye a versenyt.